piątek, 18 lutego 2011

Podcast Sami Swoi - fajka wodna i wielu znanych gości

Jak zapewne wielu z Was wie że podcastnigiem zajmuję się z zamiłowania. W Polsce robienie podcastów przynajmniej na razie
nie generuje twórcom żadnych dochodów
i nie zanosi się na to w najbliższym czasie.
Nie jest to wcale złe a wręcz przeciwnie
bo dzięki temu podcasty robione są z pasją a niekomercyjne podejście gwarantuje słuchaczom autentyczność audycji.
Dlaczego akurat teraz o tym piszę ?
Ponieważ będę omawiał właśnie odcinek podcastu Sami Swoi
poświęcony fajce wodnej, która dla mnie oprócz pasji jest od lat źródłem utrzymania.

 Zapewne wiecie że zawodowo zajmuję się importem fajek wodnych i sprzedażą ich w internecie oraz prowadzeniem bloga o shishy i nagrywaniu filmików na jej temat.
Słuchacze moich podcastów na pewno wiedzą że zaczynając swoją przygodę z podcastingiem planowałem wraz z Diadlem prowadzenie pierwszego w Polsce podcastu o fajce wodnej właśnie. Nawet nazwa podcastu Hukafon pierwotnie wzięła się od słowa hookah bo nasze odcinki nagrywaliśmy zazwyczaj podczas spotkań przy shishy. Potem doszliśmy do wniosku że to nie jest temat, o którym chcemy rozmawiać w audycjach ponieważ towarzyszy on nam na co dzień i byłaby to już lekka przesada. Tak więc daliśmy sobie spokój i w ten sposób nigdy nie nagraliśmy żadnego odcinka podcastu o shishy.
Na` szczęście dzięki innym podcasterom fajka wodna pojawia się raz na jakiś czas w polskich podcastach. Kiedyś już Robert z Próby mikrofonu nagrał taki odcinek.

Najświeższym przykładem jest odcinek poznańskiego podcastu Sami Swoi zatytułowany "Fajka wodna"
Usłyszycie w nim jak przygotować fajkę wodną i jak ona działa.
Prowadzący podcast Tymek i Kasper przygotują sobie shishę i zaczną inhalacje po których zaczną się dziać dziwne rzeczy. Ilość znanych postaci występujących w tym odcinku przechodzi wszelkie oczekiwania słuchacza i każdy znajdzie tam swojego idola :)
Nie będę zdradzał szczegółów bo sami musicie posłuchać tego odcinka, przy którym po prostu płakałem ze śmiechu. :)
Serdecznie polecam ten odcinek.
Pihont.

2 komentarze:

  1. Dzięki wielkie za miłe słowa i do usłyszenia w następnym odcinku!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie chciałem inwestować w to zbyt wiele, więc kupiłem takową: http://krolestwotytoniu.pl/fajki-wodne/3980-fajka-wodna-shisha-5080.htmlW prawdzie była tania ale ja sobie chwale wybór:)

    OdpowiedzUsuń